top of page
לוגו וואטסאפ

יש לכן שאלה? שלחו לנו הודעה

בית הספר להדרכת אומנויות לחימה והגנה עצמית

עמותת אל הלב מצויה בחזית החדשנות החברתית בישראל ופועלת לחיזוק, העצמה ומניעת אלימות בקרב ילדים, נוער, נשים ואוכלוסיות פגיעות נוספות בכל רחבי הארץ ומכל חלקי החברה הישראלית.

נכון לשנת 2021 פעלה העמותה בקרב 120,000 משתתפות ומשתתפים בדגש על פעילות בקרב מאות מוסדות חינוך פורמלי ובלתי פורמלי. 

במסגרת בית הספר להכשרה של אל הלב, המוכר ע"י מינהל התרבות והספורט, מכשירה העמותה מדי שנה עשרות מדריכים ומדריכות באמצעות קורסי הכשרה, מערך השתלמויות מקיף וליווי מקצועי צמוד של צוות ההדרכה הבכיר.

למידע נוסף השאירו פרטים:

נשלח בהצלחה!

קורס מדריכי/ות אומנויות לחימה - בסיס

הפכו את העיסוק באומנויות לחימה למקצוע

מדריכת אל הלב
שרה

למה ללמוד אצלנו?

 • תוכנית לימודים בלעדית המשלבת הדרכת אומנויות לחימה + התמחות בהדרכת הגנה עצמית מעצימה

 • סגל הוראה בכיר - מורות בית הספר הינן מומחיות בעלות מוניטין בינלאומי המלמדות קורסי הכשרה באירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה.

 • ניסיון הדרכת אוכלוסיות מגוונות ומכל הגילאים, כולל אנשים עם מוגבלויות ואוכלוסיות בסיכון

 • אפשרויות סטאז' מגוונות

 •  הסטאז' במסגרת העמותה כולל ליווי מנטורית צמוד וצבירת ניסיון הדרכה במסגרות שונות 

 • תעסוקה והמשך הכשרה מובטחים למצטיינות/ים

 • הצטרפות לקהילה מקצועית וראשונה מסוגה בישראל, תוך הזדמנות לקחת חלק משמעותי במניעת אלימות בחברה הישראלית

 • בית הספר דוגל בערכים של צדק חברתי ושיוויון הזדמנויות

משרד התרבות והספורט

חשוב לדעת! בית הספר להכשרת מדריכות/ים של עמותת אל הלב מוכר ע"י משרד התרבות והספורט ותוכניותיו מקנות תעודת הדרכה הנדרשת על פי חוק כדי להדריך בתחום הגנה עצמית ואומנויות לחימה. 

בית הספר להכשרה של עמותת אל הלב לצד ארגון האחות שלנו ESD Global, הינו הארגון המוביל בעולם להכשרת מדריכי/ות להגנה עצמית מעצימה. הלימודים בנויים כמסע של התפתחות אישית ומקצועית תוך הטמעת תכניה החשובים של השיטה.

העמותה פועלת במרץ ומסירות לצמצום ומניעת אלימות לסוגיה ומאמינה כי בית הספר להכשרה טומן בחובו את המפתח להגשמת מטרותיה בדרכים אלו:

 • העצמה אישית ומקצועית- הכשרה ברמה הגבוהה ביותר פותחת עבור בוגר/ות הקורס אופק תעסוקתי משמעותי ומרגש. 

 • הנגשת כלים מצילי חיים לחברה הישראלית על כל קשת גווניה- הצורך העולה מן השטח לתוכניות מניעת אלימות והגנה עצמית מעצימה הינו עצום, וכל מחזור המסיים בהצלחה את ההכשרה, מגביר את היכולת שלנו לתת מענה מקצועי לביקוש זה.

 • קידום תחום מניעת האלימות תוך העלאת המודעות בנוגע לחשיבות הנושא והטמעתו בקרב מוסדות חינוך ואקדמיה, טיפול, רווחה והתארגנויות קהילתיות.

 • אם אני מבוגרת/מרגישה שאני לא בכושר/חושבת שיש לי עודף משקל/נראה לי שאין לי קואורדינציה, יש טעם שאצטרף?"
  בהחלט! החוגים שלנו פתוחים (בחלוקה בין ילדות/נערות ונשים) עד לגילאי 80+ ומשלבים משתתפות במגוון רחב ועם שפע מצבים מיוחדים. את מוזמנת לשוחח עימנו, לשמוע המלצות, להתנסות ולראות בעצמך. עבורנו, ההשתתפות באימונים היא חלק מאורח חיים בריא; שעה או שעתיים בשבוע שהן זמן של השקעה בגוף ובנפש שלנו, ומניסיוננו מוסיפה המון שמחה לכל השבוע!
 • אין לי ניסיון קודם ואני מתחילה, האם אני יכולה להשתלב בקבוצה שכבר מתאמנת כמה שנים?"
  בהחלט! למעט שיעורים המיועדים לתלמידות מתקדמות בלבד, ניתן להשתלב בכל השיעורים גם אם אין לך ניסיון קודם. המתאמנות הוותיקות יותר שמחות מאד על שילוב מתאמנות חדשות ורואות בכך הזדמנות להעמיק את הלימוד שלהן. גם מדריכות כל הקבוצות ערוכות לשילוב כזה שנובע מערכי אומנויות הלחימה, כך שדווקא לתלמידות החדשות ביותר יש הרבה מה ללמד את הוותיקות.
 • איזו אומנות לחימה הכי תעזור לי בהגנה עצמית?
  בכל אומנויות הלחימה המסורתיות ישנו מרכיב של הגנה עצמית שנלמד לאורך זמן וכדי להפנים אותו נדרשות כמה שנים כדי להפנימו. לאומנויות הלחימה יש עומק רב כשהעיקרון הוא בין היתר ללמוד כיצד להתגבר על האויבים הפנימיים שלנו- קולות שמחלישים אותנו ומונעים מאיתנו למצות את מלוא הפוטנציאל שלנו ובד בבד לחזק את הגוף והרוח כך שהם משרתים אותנו טוב יותר במגוון התמודדויות שהחיים מזמנים לנו. אם ברצונך לרכוש כלים פרקטיים להגנה עצמית בזמן קצר, אנו מציעות לך להצטרף לקורסי ההגנה העצמית שלנובשיטת אל הלב, שנועדו במיוחד לתת מענה לנשים ונערות במצבי סיכון של הטרדות ותקיפות מיניות.
 • מה היתרון של חוג אומנות לחימה לילדות וילדים?
  כהורים, אנו מבקשים להעניק לילדינו באמצעות חוגים העשרה, הנאה והרחבת אופקים. חשוב לדעת שלילדים יכולת להפיק גם ערך מוסף עצום מההשתתפות קבועה באימוני אומנות לחימה במסגרות איכותיות: - עלייה בתחושת המסוגלות, הביטחון והערך העצמי. - שיפור הכושר הגופני, הגמישות, הקואורדינציה ובניית דימוי גוף בריא. - הקניית הרגלים של משמעת, ריכוז, התמדה ושאיפה למצויינות בכל תחומי החיים. - פיתוח היכולת להסתדר במסגרות, לעבוד בשיתוף פעולה וכבוד הדדי, תוך רכישת מיומנויות תקשורת ותחושת השתייכות. - סיוע בטיפול בהפרעות קשב וריכוז, ויסות חושי, סרבול מוטורי, ליקויי תקשורת ועוד. - תמיכה והשלמה לייעוץ פסיכולוגי, בעיקר במצבים של קושי אישי או חברתי. כל אלה באים לידי ביטוי לא רק בתוך אולם האימון אלא גם בבית הספר, בין חברים ובכל מקום אחר.
 • מה מיוחד בחוגי אומנויות הלחימה של אל הלב?
  הנכס הגדול ביותר שלנו הוא סגל ההדרכה- נשות חינוך מהמדרגה הראשונה, אוהבות אדם, ערכיות, מלאות בתחושת שליחות, שרואות כל תלמידה כעולם ומלואו. החוגים בבית אל הלב מדגישים פיתוח מצויינות אישית וקבוצתית ופחות תחרותיות. הם ידידותיים לילדים, נערות ונשים באשר הן, והמדריכות נהנות לחזק, להעצים ולקדם כל אחת לפי הקצב והיכולות שלה. ברוח זו אנו גאות באפשרויות השילוב של תלמידות עם צרכים מיוחדים, שעוזרות לנו להפוך לתלמידות ומורות טובות יותר בעולם המופלא של אומנויות הלחימה.
 • במה שונה חוג אומנויות לחימה מחוגי ספורט אחרים?
  כדי ליהנות מהפירות המדהימים של אומנויות הלחימה הבאים לידי ביטוי בכל תחומי החיים, חשוב להתמיד בהן לאורך זמן. בשונה ממועדוני כושר למשל, שבהם ניתן להגיע בכל פעם לשיעור אחר, חוגי אומנויות לחימה דורשים התמסרות. יש להתמיד באותה אומנות לחימה, לשכלל את המיומנויות הייחודיות לה וכתוצאה מכך לחוש בהדרגה התחזקות והתחדשות פנימית, איזון, שמחה ואנרגיה יוצאות מן הכלל.
 • כמה עולה ההשתתפות בחוג?
  עלות החוג מחושבת ע"פ משך השיעור ומספר השיעורים במהלך השנה. על פי רוב ניתנים 32 שיעורים לילדות / נערות ו-36 שיעורים לנשים. טווח המחירים נע בין 55 ש"ח לשיעור בן 45 דקות ל-65 ש"ח לשיעור בן שעה וחצי. כמו כן, ניתנות הנחות של 5% לסטודנטיות, חיילות / שירות לאומי, משפחות חד הוריות ו-10% למחזיקות בתו נכה. מעבר לכך, במקרה הצורך ניתן לבקש מענק סבסוד בצירוף מסמכים מאמתים.
 • אתם עמותה, למה החוגים עולים כסף?"
  אל הלב היא עמותה ללא כוונות רווח. מחירי החוגים בעמותה נגזרים מעלויות ההפקה שלהם. עם זאת, חזון העמותה אומר כי לכל אישה באשר היא יש זכות לרכוש את הכלים להגן על גופה, נפשה ובטחונה. ולכן אנו עושות מאמצים גדולים לגיוס תרומות שנועדו לאפשר את סבסוד החוגים למשתתפות. הודות לתרומות נדיבות אלו, אנו יכולות להציע תמיכה והתחשבות ביכולות המימון של כל אישה. נשמח לעזרתך באמצעות תרומה >>
 • אני רוצה ללמוד אומנות לחימה בסביבה שמתאימה לנשים אך איני יכולה להגיע לירושלים. תוכלו להמליץ לי על מקומות אחרים ברחבי הארץ?
  בהחלט! אנו מכירות כמה דוג'ואים ידידותיים לנשים ונשמח להמליץ עליהם: מרכז: מודיעין - קראטה שוטוקאן בהנחיית אמירה בר שלום (לפרטים: 050-676-7774) אייקידו בהנחיית יוסי מגל פתח תקווה - קראטה גוג'ו ריו בהדרכת ד''ר רוני קלוגר רחובות - אייקידו בהדרכת זאב ארליך ראשל"צ - אייקידו בביה"ס שירוקאן חולון - קראטה בהנחיית פרדי פינקלשטיין (לפרטים: 052-257-2977) תל אביב - טאי צ'י ואומנויות לחימה סיניות המרכז הישראלי לטאי צ'י ארניס ואומנויות לחימה פיליפיניות בהנחיית ג'ון אסקדורו ג'וגיטסו ברזילאי לנשים בהנחיית נועה ללוך קראטה בבי"ס אלחריזי (לפרטים: 050-595-2560) רמת גן - נינג'יטסו יפני מסורתי בהנחיית נטליה גורדון (לפרטים: 054-700-7963) הרצליה - אייקידו בהנחיית דביר בן עמי אזור השרון - ג'ודו בהנחיית יונה מלניק כפר סבא - פוגושינקאן, דוג'ו לאומנויות לחימה יפניות כוכב יאיר/ ירושלים - קונג פו בהדרכת תומר בן יוחנן צפון - משגב - הר'ו דוגו- אייקידו בהנחיית שירי ואלון סולומון חיפה - אייקידו בהנחיית עמיר גרף דרום - משמר הנגב - שוטוקאי בהנחיית מייקל רסה (לפרטים: 054-6614231)
 • בנוסף קיימים דוג'ואים ומורים נוספים בירושלים שנשמח להמליץ עליהם:
  בה גואה וטאי צ'י בהנחיית ענת אראל קראטה בשיעורים פרטיים בהנחיית ישראל מלמד (לפרטים: 050-913-3711) אייקידו במרכז לאומנויות המזרח ג'וג'יטסו בביה"ס לג'וג'יטסו מסורתי

צוות בית הספר:


מנהלת בית הספר: יהודית סידיקמן
מייסדת עמותת אל הלב
מומחית בינלאומית במניעת אלימות והגנה עצמית
דאן 4 בג'ודו

זוכת  Coleen Gragen Award of Inspiration מטעם NWMAF
זוכת פרס השרה לשוויון חברתי תחום מניעת אלימות כלפי נשים וילדים

מתאמנת בג'ודו מעל 30 שנים

חנה ויינברגר 
מנהלת תחום הדרכה ופיתוח תוכן בעמותת אל הלב 

מדריכת הגנה עצמית מעצימה בכירה 

מתאמנת בטאקוונדו מעל 20 שנים

שרה גורדון
מדריכת הגנה עצמית מעצימה בכירה

מאמנת קונג פו, בוגרת קורס מאמני אומנויות לחימה מטעם ביה''ס קראטה דו

מתאמנת באומנויות לחימה משנת 1997

 מטפלת ברפואה סינית

אסתי ליפשיץ 

מדריכת הגנה עצמית מעצימה בכירה

בוגרת קורס מאמני קראטה מטעם ביה''ס קראטה דו

מתאמנת בקראטה כ-13 שנים​

צוות בית הספר
bottom of page