whats_edited.png

יש לכן שאלה? שלחו לנו הודעה

בית הספר להדרכת אומנויות לחימה והגנה עצמית

שרה.jpg

למה ללמוד אצלנו?

 • תוכנית לימודים בלעדית המשלבת הדרכת אומנויות לחימה + התמחות בהדרכת הגנה עצמית מעצימה

 • סגל הוראה בכיר - מורות בית הספר הינן מומחיות בעלות מוניטין בינלאומי המלמדות קורסי הכשרה באירופה, צפון אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה.

 • ניסיון הדרכת אוכלוסיות מגוונות ומכל הגילאים, כולל אנשים עם מוגבלויות ואוכלוסיות בסיכון

 • אפשרות לבחור בין סטאז' במסגרת העמותה או בקרב מאמני/ות אומנויות לחימה

 •  הסטאז' במסגרת העמותה כולל ליווי מנטורית צמוד וצבירת ניסיון הדרכה במסגרות שונות 

 • תעסוקה והמשך הכשרה מובטחים למצטיינות/ים

 • הצטרפות לקהילה מקצועית וראשונה מסוגה בישראל, תוך הזדמנות לקחת חלק משמעותי במניעת אלימות בחברה הישראלית

 • בית הספר דוגל בערכים של צדק חברתי ושיוויון הזדמנויות

משרד התרבות והספורט_edited.png

חשוב לדעת! בית הספר להכשרת מדריכות/ים של עמותת אל הלב מוכר ע"י משרד התרבות והספורט ותוכניותיו מקנות תעודת הדרכה הנדרשת על פי חוק כדי להדריך בתחום הגנה עצמית ואומנויות לחימה. 

בית הספר להכשרה של עמותת אל הלב לצד ארגון האחות שלנו ESD Global, הינו הארגון המוביל בעולם להכשרת מדריכ/ות להגנה עצמית מעצימה. 

לעמותת אל הלב ניסיון של הדרכה בקרב 100,000 איש מכל חלקי החברה הישראלית, והיא מכשירה מדי שנה עשרות מדריכים ומדריכות העוסקות בהנחיית תכניות חדשניות ויעילות במיוחד למניעת אלימות, כשיחודה של ההכשרה טמון בבניית מסע של התפתחות אישית ומקצועית תוך הטמעת תכניה החשובים של השיטה.

העמותה פועלת במרץ ומסירות לצמצום ומניעת אלימות לסוגיה ומאמינה כי בית הספר להכשרה טומן בחובו את המפתח להגשמת מטרותיה בדרכים אלו:

 • העצמה אישית ומקצועית- הכשרה ברמה הגבוהה ביותר פותחת עבור בוגר/ות הקורס אופק תעסוקתי משמעותי ומרגש. 

 • הנגשת כלים מצילי חיים לחברה הישראלית על כל קשת גווניה- הצורך העולה מן השטח לתוכניות מניעת אלימות והגנה עצמית מעצימה הינו עצום, וכל מחזור המסיים בהצלחה את ההכשרה, מגביר את היכולת שלנו לתת מענה מקצועי לביקוש זה.

 • קידום תחום מניעת האלימות תוך העלאת המודעות בנוגע לחשיבות הנושא והטמעתו בקרב מוסדות חינוך ואקדמיה, טיפול, רווחה והתארגנויות קהילתיות.

באל הלב שני מסלולי הכשרה ללימוד הדרכת הגנה עצמית מעצימה:

קורס מדריכי/ות אומנות לחימה - בסיס

הפכו את העיסוק באומנויות לחימה למקצוע

 קורס מדריכות הגנה עצמית בשיטת אל הלב

לבעלות תעודת הדרכה אומנות לחימה 

"הקורס תרם לי המון ומהווה הכשרה מקצועית לכל דבר. למדתי מכל רגע. בנוי טוב. המון חשיבה ומקצועיות מאחורי כל התכנים. לא מבזבזים זמן!”

דרך אמנות הלחימה היא דרך שעשיתי עם עצמי כחלק מהתבגרות נפשית, מנטלית ופיזית. הקורס הזה הוא עוד שלב בהתפתחות הזאת, ופתיחת אפשרות להעביר את כל זה הלאה."

"קורס מדהים, צוות מקצועי אך נגיש ותומך ועם נשמה. אווירה מדהימה. לקראת עיסוק שהוא שליחות." 

"קורס מקצועי שמעניק כל כך הרבה כלים גם לעצמי וגם כאלו שאני יכולה אחר כך להעניק לאחרות. מעניין ומלמד."

שאלות ותשובות נפוצות

למי מתאים להצטרף למסלול הכשרת המדריכות של אל הלב?


המסלול מיועד לאלו שמעוניינות להרחיב את העיסוק באומנויות הלחימה למקצוע עם שליחות ולסייע לצמצום האלימות בחברה הישראלית. חשוב לדעת! לפי חוק הספורט הישראלי, לא ניתן ללמד אומנות לחימה או הגנה עצמית ללא תעודה מטעם מינהל הספורט ולכן תנאי בסיס לקבלה להכשרה לעבודה באל הלב היא תעודת "מדריכת אומנות לחימה בסיס" או השתתפות בקורס הכשרה לקבלת תעודה זו באחד המוסדות המוכרים ע"י מינהל הספורט.
אין לי רקע באומנויות לחימה, האם אני יכולה להצטרף להכשרה?


בכדי להדריך הגנה עצמית בישראל הינך נדרשת להחזיק תעודה מוכרת ע"י מינהל הספורט. אחד מתנאי הבסיס להצטרפות לקורס התעודה הוא רקע של 3 שנות אימון רציף באומנות לחימה כלשהי או דרגה השווה לחגורה כחולה. אם את שייכת למגזר החרדי או למגזר הערבי, ניתן לנסות להתקבל למסלול הכשרה מקוצר במסגרת פרוייקט שיוויון הזדמנויות לנשים באומנויות הלחימה. במסלול זה את נדרשת לנסיון של שנה אחת באומנות לחימה לפני שתוכלי להצטרף ללימודי התעודה. הפרוייקט מאושר ע"י מינהל הספורט ומתקיים בביה"ס להכשרת מדריכות של עמותת אל הלב.
האם דרוש נסיון קודם בהדרכה?


כדאי מאוד להגיע עם נסיון קודם בהדרכה במסגרות שונות או כישורים המאפשרים לך לעמוד מול קבוצה ולהנחות אותה. ההכשרה שלנו מתמקדת בלימוד התכנים, בהתאמות תרבותיות ובמיומנויות מתקדמות הנדרשות להטמעת התכנים בקרב קהלי יעד שונים.
מה כולל מסלול ההכשרה?


לבעלות תעודת "אומנות לחימה בסיס": - קורס מדריכות הגנה עצמית מעצימה בשיטת אל הלב (תיאוריה וטכניקה) - הכשרה ייחודית להדרכת נשים, נערות, ילדים ואוכלוסיות בסיכון גבוה. - התנסות מעשית (סטאג') בליווי של סגל הכשרה לאלו שאינן מחזיקות בתעודת "אומנות לחימה בסיס": - קורס מדריכות הגנה עצמית מעצימה בשיטת אל הלב (תיאוריה וטכניקה) - הכשרה ייחודית להדרכת נשים, נערות, ילדים ואוכלוסיות בסיכון גבוה. - תורת האימון - פסיכולוגיה של הספורט - אנטומיה ופיזיולוגיה - קורס הגשת עזרה ראשונה - התנסות מעשית (סטאג') בליווי של סגל הכשרה
מהם תנאי הקבלה למסלול ההכשרה?


- תעודת "אומנות לחימה בסיס" או הצטרפות ללימודי תעודה להכשרת מדריכי "אומנות לחימה בסיס") (באל הלב או בכל מוסד המוכר ע"י מינהל הספורט) - השתתפות בקורס הגנה עצמית מעצימה לנשים "החופש לבחור" של עמותת אל הלב - מבחן מעשי - המלצת מאמן אישי - ראיון קבלה
מה משך הקורס?


למחזיקות תעודת "אומנות לחימה בסיס": 36 שעות תיאוריה + 45 שעות התנסות מעשית למצטרפות למסלול הכולל לימודי תעודה: 235 שעות מתוכן 60 שעות התנסות מעשית המסלול ללימודי תעודה בביה"ס להכשרה באל הלב נפתח באחד משני פורמטים: קורס מרוכז במשך חודש או יום בשבוע במשך כ-7 חודשים.
איפה ואיך מתקיימת ההתנסות המעשית (סטאג')?


במהלך קורס ההכשרה תוכלו כבר להתחיל את ההתנסות המעשית בהדרכה בשטח. אתן תקבלו הזמנות להשתבץ לקורסים שהעמותה מעבירה ברחבי הארץ אליהם תשובצו בהתאם ליכולות שלכן (זמנים והתניידות) ובהתאם לשיקולים פנימיים של מערך ההכשרה. בתחילת הסטאג' תתלוו למדריכות מנוסות ותצפו בהדרכה שלהן כאשר עם הזמן השאיפה היא שתדריכו חלקים גדולים יותר בכל שיעור עד להעברת קורס מלא. ההתקדמות וסיום הסטאג' תלוי ביכולות השיבוץ שלכן, עם זאת, תהליך הלמידה היעיל ביותר מתרחש בסטאג' שלא מתמשך יותר מ- 3-6 חודשים ולכן אנו ממליצות לא לקחת הפסקות גדולות בין התנסות אחת לשנייה. מסגרת הזמן המקסימלית לסיום הסטאג' היא שנתיים.
מה קורה אחרי ההתנסות המעשית


לאחר ההתנסות המעשית, ובהנחה שעמדת בהצלחה בשאר מטלות הקורס, תקבלי תעודה המאפשרת לך להדריך מבחינה חוקית הגנה עצמית בארץ. אנו מבטיחות העסקה לבוגרות מצטיינות העומדות בקריטריונים המתאימים לעבודה במסגרת העמותה.
מה אני מקבלת כמדריכה המועסקת דרך עמותת אל הלב?


- גישה למשאבי העמותה ושימוש בהם: מאגרי מידע בינלאומיים ומעודכנים בתחום האלימות, מערכי שיעור וציוד מקצועי. - הנאה מיתרונות של מערך לוגיסטי תומך: לא תצטרכי להתעסק ב: שיווק, תיאום וריכוז קורסים, הנהלת חשבונות וגבייה, ביטוח אחריות מקצועית, שימוש ברכבי העמותה, השתתפות בתשלום לשירותי שמרטפות ועוד, או במילים אחרות - כל מה שאת צריכה לעשות זה להדריך :-) - את לא לבד: גישה לקהילה תומכת וליווי מקצועי ליווי מקצועי אישי של מדריכות בכירות, חברות בקהילת מדריכות בעלות נסיון וידע נרחב, מרחב לשיתוף והיתמכות בתהליך הצמיחה שלך, השתלמויות והכשרות צוות לאורך כל השנה.
עוד משהו שאני צריכה לדעת?


- הקורס מוכר לתשלום מכספי הפיקדון - מענקי סיוע לתושבות הפריפריה

צוות בית הספר:


מנהלת בית הספר: יהודית סידיקמן
מייסדת עמותת אל הלב
מומחית בינלאומית במניעת אלימות והגנה עצמית
דאן 4 בג'ודו

זוכת  Coleen Gragen Award of Inspiration מטעם NWMAF
זוכת פרס השרה לשוויון חברתי תחום מניעת אלימות כלפי נשים וילדים

מתאמנת בג'ודו מעל 30 שנים

חנה ויינברגר 
מנהלת תחום הדרכה ופיתוח תוכן בעמותת אל הלב 

מדריכת הגנה עצמית מעצימה בכירה 

מתאמנת בטאקוונדו מעל 20 שנים

שרה גורדון
מדריכת הגנה עצמית מעצימה בכירה

מאמנת קונג פו, בוגרת קורס מאמני אומנויות לחימה מטעם ביה''ס קראטה דו

מתאמנת באומנויות לחימה משנת 1997

 מטפלת ברפואה סינית

אסתי ליפשיץ 

מדריכת הגנה עצמית מעצימה בכירה

בוגרת קורס מאמני קראטה מטעם ביה''ס קראטה דו

מתאמנת בקראטה כ-13 שנים​