top of page

תוכניות לאוכלוסיות בסיכון

מיום היווסדה בשנת 2003 מקדישה אל הלב משאבים רבים בעבודה בתחום מניעת האלימות עם ילדים ובני נוער בסיכון, נפגעות אלימות ומשפחותיהן, אנשים עם נכויות פיזיות ומנטאליות, מתמודדים עם פגיעות נפש, קשישים ואוכלוסיות פגיעות נוספות, מתוך אמונה מלאה בזכותו של כל אדם לחיים, לחירות ולביטחון אישי.

לניסיון הרב שנצבר במהלך התאמת התכניות לצרכים המיוחדים של כל קבוצה וקבוצה במסגרת מאות הוסטלים, בתים חמים, פנימיות, כיתות מקדמות, מקלטים לנשים מוכות, מרכזים למניעת אלימות, בתי ספר לחינוך מיוחד ומועדוני קשישים אין אח ורע, וחברות הצוות המקצועי הבכיר של העמותה נחשבות כמומחיות בינלאומיות, התורמות מהידע שלהן במסגרות שונות בכל רחבי העולם. 
צוות מסור זה עוסק כל העת גם בהתאמות תרבותיות בכדי לספק מענה אופטימלי לכל גווני הקשת החברתית בישראל: המגזר הדתי, החרדי, עולים חדשים, יוצאי אתיופיה, החברה הערבית וכו'. כל זאת כחלק ממימוש החזון ליצירתה של חברה מכבדת, בריאה ובטוחה.

החופש לבחור

"החוויה שהענקתם לנו היתה משמעותית עבור הנשים הן לשם העצמה נשית, החזרת תחושת כוח, שליטה וחוויה של מסוגלות. לנשים שעברו מקרי אלימות רבים זוהי חוויה חשובה ולא מובנת מאליה להצליח לתכנים של הגנה עצמית במקום מכיל ובטוח ולצאת בתחושה טובה ובחוויות של למידה והערכה עצמית."

 

צוות ונשות תכנית סלעית, מערך טיפולי תמיכתי לנשים במעגל הזנות

מכת שורש כף יד

"במקצועיות ואכפתיות יחד עם רגישות ונחישות לימדה המדריכה את הבנות את עקרונות ההגנה העצמית, חיזקה מודעות, כיוונה להתמודדות, ואצל הבנות נבנו הכלים וחוזקה תחושת היכולת והערך העצמי אשר מאוד חשובים להן בהתמודדותן

היומיומית אשר כלל אינה פשוטה"

 

חיה טייטלבוים, הוסטל מכון ג'נסטיל

"חוג ההגנה העצמית נתן מקום אדיר לביטוי העצמי של המשתתפים, ולחיזוק בטחונם העצמי, ופתח בפניהם עולם שלם של יכולות שהם (ולמען האמת גם אנחנו, הצוות) לא היו מודעים להן כלל."

 

תומר רבינוביץ', בית הגלגלים

"המדריכות לא רק הצליחו ללמד טכניקות הגנה עצמית יעילות אף לאנשים עם מוגבלויות קשות, אלא שידעו לחזק את הבטחון העצמי, ללא יוצא מהכלל אצל כל המשתתפים"

הורסיו ליקח, מרכז תחום נכים ואוכלוסיות מיוחדות במתנ"ס ערד

 • אם אני מבוגרת/מרגישה שאני לא בכושר/חושבת שיש לי עודף משקל/נראה לי שאין לי קואורדינציה, יש טעם שאצטרף?"
  בהחלט! החוגים שלנו פתוחים (בחלוקה בין ילדות/נערות ונשים) עד לגילאי 80+ ומשלבים משתתפות במגוון רחב ועם שפע מצבים מיוחדים. את מוזמנת לשוחח עימנו, לשמוע המלצות, להתנסות ולראות בעצמך. עבורנו, ההשתתפות באימונים היא חלק מאורח חיים בריא; שעה או שעתיים בשבוע שהן זמן של השקעה בגוף ובנפש שלנו, ומניסיוננו מוסיפה המון שמחה לכל השבוע!
 • אין לי ניסיון קודם ואני מתחילה, האם אני יכולה להשתלב בקבוצה שכבר מתאמנת כמה שנים?"
  בהחלט! למעט שיעורים המיועדים לתלמידות מתקדמות בלבד, ניתן להשתלב בכל השיעורים גם אם אין לך ניסיון קודם. המתאמנות הוותיקות יותר שמחות מאד על שילוב מתאמנות חדשות ורואות בכך הזדמנות להעמיק את הלימוד שלהן. גם מדריכות כל הקבוצות ערוכות לשילוב כזה שנובע מערכי אומנויות הלחימה, כך שדווקא לתלמידות החדשות ביותר יש הרבה מה ללמד את הוותיקות.
 • איזו אומנות לחימה הכי תעזור לי בהגנה עצמית?
  בכל אומנויות הלחימה המסורתיות ישנו מרכיב של הגנה עצמית שנלמד לאורך זמן וכדי להפנים אותו נדרשות כמה שנים כדי להפנימו. לאומנויות הלחימה יש עומק רב כשהעיקרון הוא בין היתר ללמוד כיצד להתגבר על האויבים הפנימיים שלנו- קולות שמחלישים אותנו ומונעים מאיתנו למצות את מלוא הפוטנציאל שלנו ובד בבד לחזק את הגוף והרוח כך שהם משרתים אותנו טוב יותר במגוון התמודדויות שהחיים מזמנים לנו. אם ברצונך לרכוש כלים פרקטיים להגנה עצמית בזמן קצר, אנו מציעות לך להצטרף לקורסי ההגנה העצמית שלנובשיטת אל הלב, שנועדו במיוחד לתת מענה לנשים ונערות במצבי סיכון של הטרדות ותקיפות מיניות.
 • מה היתרון של חוג אומנות לחימה לילדות וילדים?
  כהורים, אנו מבקשים להעניק לילדינו באמצעות חוגים העשרה, הנאה והרחבת אופקים. חשוב לדעת שלילדים יכולת להפיק גם ערך מוסף עצום מההשתתפות קבועה באימוני אומנות לחימה במסגרות איכותיות: - עלייה בתחושת המסוגלות, הביטחון והערך העצמי. - שיפור הכושר הגופני, הגמישות, הקואורדינציה ובניית דימוי גוף בריא. - הקניית הרגלים של משמעת, ריכוז, התמדה ושאיפה למצויינות בכל תחומי החיים. - פיתוח היכולת להסתדר במסגרות, לעבוד בשיתוף פעולה וכבוד הדדי, תוך רכישת מיומנויות תקשורת ותחושת השתייכות. - סיוע בטיפול בהפרעות קשב וריכוז, ויסות חושי, סרבול מוטורי, ליקויי תקשורת ועוד. - תמיכה והשלמה לייעוץ פסיכולוגי, בעיקר במצבים של קושי אישי או חברתי. כל אלה באים לידי ביטוי לא רק בתוך אולם האימון אלא גם בבית הספר, בין חברים ובכל מקום אחר.
 • מה מיוחד בחוגי אומנויות הלחימה של אל הלב?
  הנכס הגדול ביותר שלנו הוא סגל ההדרכה- נשות חינוך מהמדרגה הראשונה, אוהבות אדם, ערכיות, מלאות בתחושת שליחות, שרואות כל תלמידה כעולם ומלואו. החוגים בבית אל הלב מדגישים פיתוח מצויינות אישית וקבוצתית ופחות תחרותיות. הם ידידותיים לילדים, נערות ונשים באשר הן, והמדריכות נהנות לחזק, להעצים ולקדם כל אחת לפי הקצב והיכולות שלה. ברוח זו אנו גאות באפשרויות השילוב של תלמידות עם צרכים מיוחדים, שעוזרות לנו להפוך לתלמידות ומורות טובות יותר בעולם המופלא של אומנויות הלחימה.
 • במה שונה חוג אומנויות לחימה מחוגי ספורט אחרים?
  כדי ליהנות מהפירות המדהימים של אומנויות הלחימה הבאים לידי ביטוי בכל תחומי החיים, חשוב להתמיד בהן לאורך זמן. בשונה ממועדוני כושר למשל, שבהם ניתן להגיע בכל פעם לשיעור אחר, חוגי אומנויות לחימה דורשים התמסרות. יש להתמיד באותה אומנות לחימה, לשכלל את המיומנויות הייחודיות לה וכתוצאה מכך לחוש בהדרגה התחזקות והתחדשות פנימית, איזון, שמחה ואנרגיה יוצאות מן הכלל.
 • כמה עולה ההשתתפות בחוג?
  עלות החוג מחושבת ע"פ משך השיעור ומספר השיעורים במהלך השנה. על פי רוב ניתנים 32 שיעורים לילדות / נערות ו-36 שיעורים לנשים. טווח המחירים נע בין 55 ש"ח לשיעור בן 45 דקות ל-65 ש"ח לשיעור בן שעה וחצי. כמו כן, ניתנות הנחות של 5% לסטודנטיות, חיילות / שירות לאומי, משפחות חד הוריות ו-10% למחזיקות בתו נכה. מעבר לכך, במקרה הצורך ניתן לבקש מענק סבסוד בצירוף מסמכים מאמתים.
 • אתם עמותה, למה החוגים עולים כסף?"
  אל הלב היא עמותה ללא כוונות רווח. מחירי החוגים בעמותה נגזרים מעלויות ההפקה שלהם. עם זאת, חזון העמותה אומר כי לכל אישה באשר היא יש זכות לרכוש את הכלים להגן על גופה, נפשה ובטחונה. ולכן אנו עושות מאמצים גדולים לגיוס תרומות שנועדו לאפשר את סבסוד החוגים למשתתפות. הודות לתרומות נדיבות אלו, אנו יכולות להציע תמיכה והתחשבות ביכולות המימון של כל אישה. נשמח לעזרתך באמצעות תרומה >>
 • אני רוצה ללמוד אומנות לחימה בסביבה שמתאימה לנשים אך איני יכולה להגיע לירושלים. תוכלו להמליץ לי על מקומות אחרים ברחבי הארץ?
  בהחלט! אנו מכירות כמה דוג'ואים ידידותיים לנשים ונשמח להמליץ עליהם: מרכז: מודיעין - קראטה שוטוקאן בהנחיית אמירה בר שלום (לפרטים: 050-676-7774) אייקידו בהנחיית יוסי מגל פתח תקווה - קראטה גוג'ו ריו בהדרכת ד''ר רוני קלוגר רחובות - אייקידו בהדרכת זאב ארליך ראשל"צ - אייקידו בביה"ס שירוקאן חולון - קראטה בהנחיית פרדי פינקלשטיין (לפרטים: 052-257-2977) תל אביב - טאי צ'י ואומנויות לחימה סיניות המרכז הישראלי לטאי צ'י ארניס ואומנויות לחימה פיליפיניות בהנחיית ג'ון אסקדורו ג'וגיטסו ברזילאי לנשים בהנחיית נועה ללוך קראטה בבי"ס אלחריזי (לפרטים: 050-595-2560) רמת גן - נינג'יטסו יפני מסורתי בהנחיית נטליה גורדון (לפרטים: 054-700-7963) הרצליה - אייקידו בהנחיית דביר בן עמי אזור השרון - ג'ודו בהנחיית יונה מלניק כפר סבא - פוגושינקאן, דוג'ו לאומנויות לחימה יפניות כוכב יאיר/ ירושלים - קונג פו בהדרכת תומר בן יוחנן צפון - משגב - הר'ו דוגו- אייקידו בהנחיית שירי ואלון סולומון חיפה - אייקידו בהנחיית עמיר גרף דרום - משמר הנגב - שוטוקאי בהנחיית מייקל רסה (לפרטים: 054-6614231)
 • בנוסף קיימים דוג'ואים ומורים נוספים בירושלים שנשמח להמליץ עליהם:
  בה גואה וטאי צ'י בהנחיית ענת אראל קראטה בשיעורים פרטיים בהנחיית ישראל מלמד (לפרטים: 050-913-3711) אייקידו במרכז לאומנויות המזרח ג'וג'יטסו בביה"ס לג'וג'יטסו מסורתי

אנו זקוקות לתמיכתך!

bottom of page