top of page

עדויות וסיפורי הצלחה

"ככה השפיע עלי קורס הגנה עצמית מעצימה של אל הלב"

במערכות יחסים

"התעמתי עם סיטואציה של חציית גבול בתוך יחסי מין עם הבחור שחצה את הגבול והוא לקח אחריות והתנצל. כשביקש שנישאר בקשר עמדתי על שלי וסירבתי לכך."  

במעגלים חברתיים

"הייתי במסיבה...ניגש בחור התחיל לשלוח ידיים נעמדתי מולו זקופה, הסתכלתי לו בעיניים ואמרתי לו תוריד את הידיים עכשיו! מיד הוריד ידיים היה בשוק מהנחרצות." 

בסיטואציה משפחתית

"היה אדם בחיים שלי שזלזל בי, הקטין אותי, והקורס נתן לי השראה להתמודד מולו ובסופו של דבר להוציא אותו מחיי." 

 

בעבודה

"מרגישה יותר בטוחה בעבודה, לדוגמא אם לא מתייחסים אלי טוב. הבוס לשעבר הרים עלי קול. באתי ואמרתי לו שזה לא מתאים יחסים כאלה. לפני זה לא היה לי קול, הייתי שומרת בפנים. עשיתי החלטה ושמתי גבולות. הרגשתי טוב עם זה." 

"לאחר השתתפותי בקורס "החופש לבחור" הצלחתי להגיד לקולגה במקום עבודתי שההערות שלו כלפי לא מתאימות. האמת היא שממש חששתי מאיך שיגיב, למרבה ההפתעה הוא קיבל בהבנה והתנצל. הייתי ממש גאה בעצמי!"

 

במרחב הציבורי

"דחפתי מישהו שנצמד אליי ברחוב בלילה, הוא ויתר דיי מהר אז לא היה צורך להשתמש ממש ב(עוד) תכנים מהקורס אבל היה לי את הביטחון לדחוף אותו."

אחוזים מסקר הבוגרות

העשייה שלנו באל הלב מתבססת על הבנה עמוקה וניסיון בגוף ראשון של החוויה הנשית ושל שלל אוכלוסיות נוספות שמורגלות להתנהל ברמה מסוימת של חשש ופחד מפני סוגים שונים אלימות יומיומית. כדי לתת מענה ולחולל שינוי מציאות בלתי מתקבלת על הדעת זו, אנו מתמקדות במתן ארגז כלים אפקטיבי במיוחד המבוסס על גוף הידע "הגנה עצמית מעצימה" בדרך ליצירת חברה בריאה ובטוחה יותר. כלים אלו מדגישים העצמה, חיזוק ביטחון ומסוגלות, מסייעים במניעה ובאי הסלמה, ושמים את הבטיחות והשלומות (well- being) שלך ושל מה שיקר לך מעל הכל.

 

מהניסיון שלנו בשטח ומחוויות אישיות, אנחנו יודעות היטב שמושגים כמו גבורה והצלחה אינם בהכרח קשורים לסיפורים הנדירים של מקרי הקיצון שמגיעים לכותרות, אלא יכולים להתבטא ביכולת חדשה לעמוד על שלנו, לא לאפשר יותר שידברו אלינו או יתייחסו אלינו לא כראוי, כמו גם בהצלחה להציב גבול למי שהטריד אותנו מילולית, ביקש שניתן יותר ממה שהתאים לנו וכמובן נגע בנו בניגוד לרצוננו. לא פחות חשובה היא ההצלחה שבשיתוף ובקשת תמיכה ועזרה לאחר התמודדויות שונות. כל אלה הם ניצחונות קטנים שבונים אצלנו חוסן ומשפיעים עלינו ועל סביבתנו לטובה.
 

בתכניות שלנו, לצד הקניית ידע ולימוד ותרגול של מגוון מיומנויות חדשות, אנחנו רואות חשיבות עצומה בחיבור מחדש לאוצרות הטבעיים של אינטואיציה, קול פנימי, אומץ, תושייה ורוח לחימה להגן על מה שחשוב לנו. אלה וגם אלה משתקפים בעדויות בעמוד זה. 

במאגר שיתופים זה אנחנו שמחות לחלוק עדויות של התמודדויות עם מגוון מצבים בלתי רצויים לאחר השתתפות בתכניות שלנו. ביכולתם של סיפורים אלה לעורר בכולנו השראה להתמודדות עם אתגרים דומים ולשקף תמונת מציאות מלאה ומדוייקת יותר.  

זו ההזדמנות לבקש מכן לשתף אותנו בכל סיפור התמודדות שחיזק אתכן וגרם לכן להתגאות בעצמכן. אנחנו מאמינות בלב שלם שזה יעזור ויחזק גם אחרות. תודה! 

עדויות נוספות 

"תמיד פחדתי שאם יתקפו אותי אני פשוט אקפא ולא אצליח להשתמש בכלים שלמדתי, אחד הדברים שהכי היו לי משמעותיים בקורס היא ההבנה שגם אם אקפא יש לי מה לעשות ויש לי כלים להתמודד ולצאת מהקיפאון."

"הבת שלי בת 5 עברה קורס בטיחות אישית לילדים.

אתמול היא סיפרה לי שחברה מהגן אמרה לה משהו לא יפה והיא ענתה לה כמו שלמדה בקורס: "לא אכפת לי מה תגידי, אני יודעת שאני שווה". היא אפילו היא לא זכרה מה הדבר "הלא יפה" שהחברה אמרה לה, רק שמחה לספר לי שידעה מה לענות לה"

"אתמול בלילה הלכתי עם חברה בתל אביב לכיוון תחנת האוטובוס. לפתע בחור מסומם התחיל ללכת אחרינו ולצעוק לנו הערות מיניות. ניסינו להתעלם, אך הוא הגביר את הקצב והתחיל לרדוף אחרינו. הבנתי שהבחור רוצה לפגוע בנו ולא יעזוב אותנו. עצרתי, הסתובבתי וצעקי כמו שלמדתי בקורס ב"אל הלב": תעזוב אותי! תתרחק ממני עכשיו!

הוא המשיך להתקדם עד שהיינו ממש פנים מול פנים, ואז הוא התחיל להוריד את המכנסיים. הבנתי שהאזהרות שלי לא עזרו ושאני צריכה להגיב בכלים הפיזיים שלמדתי. הורדתי את התיק והייתי מוכנה להגיב. פתאום מישהו ששמע את הצעקות שלי הגיע ועמד לידי. שנינו צעקנו על הבחור והזהרנו אותו שלא יתקרב. לבסוף, הצלחנו להבריח את הבחור.

הבנתי שהמקרה הזה יכול היה להיראות אחרת לחלוטין, בזכותכן מנעתי אסון נורא, ואני מודה לכן על כך מאוד!"

"האמירה שלכן באל הלב שאין צורך לומר לעצמנו איך לא עשיתי כך או אחרת ושנהגנו הכי טוב שיכולנו בזמן אירועים שהיו היא כל כך משמעותית ומשחררת עבורי. כל כך הרבה זמן הסתובבתי עם תחושה של- למה לא אמרתי, עשיתי, נהגתי כך או אחרת והאמירה הברורה שלכן ללגיטימיות של מה שעשיתי, עשיתי הכי טוב היא כל כך חשובה!"

מחכות לשמוע את הסיפור שלך

בין אם עברת קורס אצלנו או לא, אך יש לך סיפור הצלחה לשתף, נשמח שתשתפי אותנו ותהווי השראה נוספת לרבות אחרות.

מודות לך על השיתוף!

bottom of page