logo.png

מגלה את הכוח שבי 
מיזם הגנה עצמית מעצימה לנשים נפגעות אלימות לסוגיה

עמותת אל הלב מזמינה ארגונים העובדים עם נשים נפגעות אלימות לסוגיה מכל המגזרים להגיש מועמדות להשתתפות בתכנית הגנה עצמית מעצימה בשיטת אל הלב בתמיכת קרנות פילנתרופיות והמגזר העסקי.

 מה בתכנית? 

  • מתן כלים להתמודדות עם אלימות לסוגיה: מצד מכרים וזרים, במרחב הציבורי ובמעגלים חברתיים ומשפחתיים, הטרדות מילוליות, אלימות רגשית, תקיפה פיזית ופגיעות מיניות.

  • התייחסות רב מימדית לתופעת האלימות: הקניית מערך משולב של מיומנויות פיזיות ורגשיות, מתוך הבנה שטכניקות פיזיות אינן יכולות להיות המענה היחיד במצבים מורכבים ועדינים. השיטה אינה מלמדת אומנויות לחימה, אלא עושה שימוש בטכניקות השאובות מעולם זה על מנת לחזק ולהעצים את המשתתפות, במקביל להבניית ערך עצמי באופן שיאפשר להן לעמוד על זכותן להציב גבולות בריאים, באסרטיביות ובביטחון, תוך נקיטת מדיניות של אי-הסלמה ויציאה ממצבי סיכון.

  • דרך לימוד חווייתית ומערכי שיעור גמישים: השיעורים כוללים אימון ותרגול, כאשר על פי מחקרים, לימוד דרך הגוף מעצים מאד, מוביל לשיפור בפרמטרים רבים ולהטמעה אפקטיבית. בנוסף לכך, המשתתפות מוזמנות להעלות סיטואציות מחיי היומיום שלהן, המשולבות במשחקי תפקידים, ומלוות בדיון ובהצעות למספר אפשרויות תגובה, ובכך מגבירות את יכולת ההתמודדות בפועל עם אירועים של חציית גבולות, כולל במצבים רגשיים ומבלבלים.

  • הגברת המוטיבציה לשינוי אישי חיובי: התמקדות בהעלאת תחושת המסוגלות והערך העצמי של המשתתפות, יצירת מודלים חיוביים לחיקוי, לצמיחה אישית ולשינוי תפיסתי-פנימי. כל זאת על מנת לצמצם את אפשרויות הפגיעה בהן ולאפשר להן לתפוס את עצמן כחזקות, ובעלות זכות ויכולת בחירה, בצד תכונות חיוביות נוספות שיאפשרו להן גדילה, צמיחה ומימוש פוטנציאל.

  • הנחייה רגישת תרבות, מסורת וטראומה: כעמותה המסורה לחיזוק, העצמה ומיגור האלימות כלפי נשים ונערות באשר הן, צברה "אל הלב" ניסיון רב בעבודה בקרב כל חלקי החברה הישראלית, ובכללם החברה הערבית, הדתית והחרדית, עולות ממוצאים שונים וכן נערות ונשים בעלות צרכים מיוחדים. סגל ההדרכה מצטיין ביכולתו לערוך את ההתאמות הנדרשות למשתתפות בדרך המסירה והתכנים מתוך רגישות רבה למערך הקהילתי והחברתי בו הן מצויות, כמו גם בהכשרתו להתייחסות רגישת טראומה וחוויות חיים מאתגרות.

מבנה התוכנית:

5 מפגשים בני שעתיים כ"א / 3 מפגשים בני שלוש שעות כ"א

דמי השתתפות עבור הארגונים:

20% מעלות הקורס. 80% במימון קרנות פילנתרופיות והמגזר העסקי.

סופרוומן.png

להגשת מועמדות אנא השאירו פרטים:

פרטי הקבוצה:

פרטי התקשרות:

תודה שפנית אלינו. ניצור איתך קשר בהקדם. המשך יום נעים!

שילוב כלים של הגנה עצמית בטיפול מעניק לאישה את האפשרות לעבד ולעבוד גם על יכולת תגובה. עצם הידיעה שיש לכל אישה את היכולת והידע להגן על עצמה יוצרת העצמה, תחושת יכולת וערך עצמית ועוזרת בבניית הדימוי העצמי והאסרטיביות. אין ספק כי לעבודה עם נשים אלו על הגנה עצמית יש השפעה לא רק על האישה עצמה, אלא על המשפחה כולה, כיוון שככל שהיא תפתח את הביטחון העצמי שלה ואת התחושה שהיא אינה חסרת אונים, היא תוכל גם להוות אם טובה יותר עבור ילדיה, גם בהצבת גבולות ובחינוכם, ובעיקר בהעברת מסר חד משמעי כי תמיד יש מה לעשות על מנת להגן על עצמם מפני אלימות המופנית כלפיהם וכי לכל אדם, אישה או ילד, יש את היכולת להתנגד לאלימות המופעלת כלפיו. למסר זה יש משמעות רבה, בעיקר נוכח ההעברה הבין דורית הידועה בתחום של אלימות במשפחה. על ידי השינוי שהאישה עושה בעצמה בנושאים של תוקפנות כלפיה ושל הגנה עצמית, היא יכולה לעצור את המעגל מלהגיע גם לילדיה

מלכה גניחובסקי
מנהלת 
המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה - ויצו ירושלים

הסדנא הוסיפה לנשים כלי משמעותי ביותר לחיזוק הביטחון העצמי, ליכולת ממשית להגן על עצמן במצבים קשים ולתחושה אישית של כוח ויכולת. המדריכה, אישה מיוחדת במינה, השכילה תוך 5 מפגשים לשלב בצורה מדהימה את תרגול הטכניקות להגנה וחיבור ליכולות של כל אחת, וכל אלה יחד עם העברת מסרים רגישים ומחזקים עד מאד. אין מילים בפי! הנשים הרימו טלפונים והודו על הסדנא. אין ספק שהיא תהיה להן לעזר בהמשך חייהן. אין ספק שכל מי שהשתתפה, כולל אני, יוצאת מחוזקת יותר, זקופה יותר ועם תחושת פוטנטיות שמחליפה את פחד וחוסר האונים בהיקלעות למצבים קשים. כמנהלת המרכז, המלווה נשים לאורך שנים, אני ממליצה לכל אוכל' המטופלות לעבור סדנא כזו

מלי קליין
מנהלת המרכז האזורי למניעת אלימות כפ''ס

ברצוננו להודות לכן מעומק הלב  על קורס ההגנה העצמית. נשות סלעית נהנו ונתרמו מאד והמשיכו לדבר על החוויה בהתרגשות עוד ימים רבים. החוויה שהענקתם לנו היתה משמעותית עבורן הן לשם העצמה נשית, החזרת תחושת כוח, שליטה וחוויה של מסוגלות. לנשים שעברו מקרי אלימות רבים זוהי חוויה חשובה ולא מובנת מאליה להצליח לתכנים של הגנה עצמית במקום מכיל ובטוח ולצאת בתחושה טובה ובחוויות של למידה והערכה עצמית. כל המדריכות היו מקסימות, מפרגנות ורגישות כלפי הבנות ואנו מודות לכם מכל הלב על שיתוף הפעולה

צוות סלעית- מערך טיפולי תמיכתי לנשים במעגל הזנות