קורסי הגנה עצמית מעצימה

קורסי ההגנה העצמית המעצימה של אל הלב מעניקים לכל אדם את ההזדמנות לגלות את העוצמות והיכולות הטמונות בו, בעזרת כלים פשוטים, יעילים ושימושיים לחיי היומיום. ניתן לדמות אותם לכלים הנלמדים בקורסי עזרה ראשונה – על אף היותם בסיסיים, יש ביכולתם להציל חיים!

 

קורסים לקהל הרחב מתקיימים כל העת בירושלים ובתל אביב, בשאר אזורי הארץ ניתן לארגן קורסים לנשים, לנערות ולילדים.

אנו מעודדות יוזמות קהילתיות ומזמינות אתכם/ן להצטרף למאות משתתפות/ים שכבר עברו את הקורסים שלנו קרוב לבית!

המדריכות שלנו מגיעות במסירות רבה לכל מקום בו מתארגנת קבוצה ואנו שמחות לסייע לכן להפוך את הקהילה שלכן לבטוחה יותר.

"החופש לבחור": הגנה עצמית מעצימה לנשים ונערות - קורס הדגל של עמותת אל הלב

קורס הגנה עצמית המעניק למשתתפות את כלי היסוד למניעה והתמודדות עם הפרת גבולות רגשיים ופיזיים, הטרדות מיניות וסוגים אחרים של אלימות בין אישית בחיי היומיום. המיומנויות הנלמדות הן פשוטות ויעילות, וחיוניות לכל אישה ונערה. ניתן לדמות אותן לַכלים הנרכשים בקורסי עזרה ראשונה, שעל אף היותם בסיסיים, יש ביכולתם להציל חיים.

הקורס מבוסס על העובדה העולה מן המחקרים, שעל פיה רוב התקיפות המיניות מבוצעים על-ידי אנשים הקרובים לנו. בקורס המשתתפות לומדות אסטרטגיות אפקטיביות על-מנת לטפל במצבים שבהם האדם שאינו מכבד את הגבולות שלנו הוא בן-זוגנו, בן משפחתנו או כל אדם אחר המוכר לנו.

אחד הדגשים החשובים בסדנא, והיעיל בהצבת גבול מול מכרים, הוא חשיבותן של מיומנויות עימות מילולי אסרטיבי והצבת גבולות פיזיים ורגשיים ברורים בכדי לסייע לנשים ולנערות להימנע ממצבי סיכון ולעצור אותן בשלביהן המוקדמים ביותר. היבט זה כולל תרגול מיומנויות של אי-הסלמה וחשיבותו של כלי זה בהרגעת הרוחות, ובהפחתת רמת האלימות בסיטואציה נתונה.

אנו מזמינות אותך להצטרף לחוויה מיוחדת במינה, שתסייע לך לגלות מחדש את הכוחות שבך!

משתתפות משתפות

"מה קיבלתי מקורס של אל הלב?"

 • "אני מרגישה בטוחה יותר"

 • "להרגיש את הגבולות שלי ולהגן עליהם"

 • "היכולת להגיד 'לא' כשלא מתאים לי"

 • "להגיד מה אני כן רוצה שיקרה"

 • "היכולת לזהות מתי תקשורת לא נעימה לי ולהפסיק את זה"

 • "למדתי איך לא להגרר לויכוחים מיותרים"

 • "התחושה שהגוף שלי מספיק לי בשביל לשמור על עצמי"

 • "איך להתמודד עם קיפאון"

 • "איך להשתחרר מאחיזות ותפיסות שלא נעימות לי מבלי לפגוע באחר"

 • "אני יודעת היום להבחין מראש במערכות יחסים שלא בריאות לי ולצאת מהן בזמן"

 • "קיבלתי את עצמי במתנה"

שאלות ותשובות נפוצות

האם אני צריכה להיות בכושר גופני טוב?


הקורסים ידידותיים לנערות ונשים במגוון רחב של מצבים גופניים ובריאותיים.
האם הקורס מתאים למי שעברה תקיפה מינית?


לרבות מהמשתתפות שחוו על בשרן אלימות במשפחה, תקיפות מיניות או טראומות אחרות, העיסוק בתכנים ותרגול הטכניקות הן חוויות בעלות כוח ריפוי ועוצמה. יתר על כן, הצוות רגיש במיוחד לנושאים של התעללות ואלימות לסוגיה. מדריכות העמותה עוברות תהליך הכשרה ממושך ומעמיק, ומספקות סביבה תומכת ובטוחה מבחינה נפשית ופיזית עבור המשתתפות ובכך מאפשר להן לחזק את ביטחונן העצמי, לשכלל את מיומנויותיהן ולהגדיל את תחושת העוצמה האישית שלהן.
האם יש קורסים גם לילדים ונערים?


בהחלט! קורסים לילדות/ים בגילאי 5-10 ולנערים מגיל 11 לרוב מועברים במסגרות החינוכיות שלהם או בהתארגנות של קבוצת ההורים בקהילה. לקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור איתנו קשר >>
במה שונה קורס הגנה עצמית של אל הלב מקורסים אחרים?


הגנה עצמית בשיטת אל הלב מותאמת לדרכים בהם נראית אלימות יומיומית, ומתחשבת באתגרים הרגשיים, החברתיים והגופניים הכרוכים בה. השיטה מספקת ארגז כלים עשיר ובו טכניקות פיזיות ומנטאליות להתמודדות למול מגוון סוגי התקיפות: ממכרים וזרים, במרחב הציבורי, המקצועי או האישי, מהטרדות מילוליות ועד למגוון רחב של תקיפות פיזיות. הלימוד מתבצע לפי עקרונות הלימוד החיובי, מדגיש חיבור למקורות עוצמה פנימיים ודוגל בהרחבת האפשרויות לחיים בטוחים, במקום בגישה של צמצום מרחב המחייה והפחדה. השיעורים חווייתיים, מתאימים לכל גיל, לא דורשים ניסיון קודם או כושר גופני מיוחד ומועברים בהנחייה רגישת תרבות ומסורת.
אתם עמותה, למה הקורס עולה כסף?


אל הלב היא עמותה ללא כוונות רווח. מחירי הקורסים בעמותה נגזרים מעלויות ההפקה שלהם. עם זאת, חזון העמותה אומר כי לכל אישה באשר היא יש זכות לרכוש את הכלים להגן על גופה, נפשה ובטחונה. ולכן אנו עושות מאמצים גדולים לגיוס תרומות שנועדו לאפשר את סבסוד הקורסים למשתתפות. הודות לתרומות נדיבות אלו, אנו יכולות להציע תמיכה והתחשבות ביכולות המימון של כל אישה. נשמח לעזרתך באמצעות תרומה >>
איך יכול להיות שקורס כל-כך קצר ייתן לי כלים שאוכל להשתמש בהם?


מחקרים חדשים בתחום מראים שניתן לקבל כלים יעילים בשיטת ההגנה העצמית המעצימה בתהליך קצר של לימוד. שיטת הלימוד החיובית המחברת אלמנטים של גוף ונפש מאפשרת הטמעה מהירה של הכלים הנלמדים. במידה ויש רצון להרחיב ולהעמיק את הידע, ניתן להצטרף לחוגים שנתיים ללימוד הגנה עצמית מעצימה או כל אומנות לחימה אחרת. החוגים מתקיימים כיום ב"בית אל הלב" בירושלים, או במסגרת תכניות המנהיגות של "מועדון לביאה" לנערות ברחבי הארץ. למידע נוסף על החוגים >> למידע נוסף על מועדון לביאה ניתן ליצור איתנו קשר >>
למי הקורס מיועד?


הקורס מיועד לכל נערה מגיל 11 ולכל אישה באשר היא, המעוניינת לקבל כלים יעילים להגנה עצמית. הקורס אינו מחליף ידע או כלים קודמים אלא בא להוסיף על ארגז הכלים הקיים ולאפשר למשתתפת לבחור באסטרטגיה המתאימה לה ולסיטואציה בה היא נמצאת. בנוסף, קיימים קורסים לילדים בגילאי 5-10, לפרטים נוספים עליהם ניתן ליצור איתנו קשר >>

 
 
אנו זקוקות לתמיכתך!