החופש לבחור

הגנה עצמית מעצימה לנשים ונערות

המיומנויות הנלמדות בקורס הן פשוטות, יעילות וחיוניות לכל אישה ונערה. ניתן לדמות אותן לַכלים הנרכשים בקורסי עזרה ראשונה- על אף היותם בסיסיים, יש ביכולתם להציל חיים.

"החופש לבחור" היא אחת משתי תכניות ההגנה העצמית המעצימה לנשים ונערות. זהו הקורס הנפוץ ביותר שלנו, ומדי שנה עוברות אותו אלפי משתתפות!

אנו מזמינות אותך להצטרף לחוויה מיוחדת במינה, שתסייע לך לגלות מחדש את הכוחות שבך!

בין תכני הקורס: 

  • מקורות העוצמה שלנו בגוף ובנפש

  • חיזוק הביטחון העצמי

  • פיתוח אסרטיביות ושפת הגוף

  • הצבת גבולות בריאים בכל תחומי החיים

  • מהי אלימות רגשית ומילולית וכיצד להתמודד עמה

  • תרגול מיומנויות של אי-הסלמה

  • זיהוי מצבי סיכון ומתן סטטיסטיקות עדכניות

  • לימוד טכניקות יעילות של הגנה עצמית שאינן דורשות כוח פיזי או שנים של אימון

3 מפגשים בני 3 שעות

משך הקורס

נשים: גיל 18 ומעלה

נערות: גיל 11 ומעלה

עד 22 משתתפות

התאמת הקורס והכלים לצרכי המשתתפות ולאתגרים עימם הן מתתמודדות ביום-יום

מתאים לכל רמה של כושר גופני

*ישנם מצבים פיזיים ונפשיים שדורשים ראיון קצר ובדיקת התאמה

מדריכת הגנה עצמית מעצימה 

צוות מקצועי
‎⁨ה_ע⁩.jpg

מה זה החופש לבחור?


החופש לבחור הוא קורס הגנה עצמית המעניק למשתתפות את כלי היסוד למניעה והתמודדות עם הפרת גבולות רגשיים ופיזיים, הטרדות מיניות וסוגים אחרים של אלימות בין אישית בחיי היומיום. המיומנויות הנלמדות הן פשוטות ויעילות, וחיוניות לכל אישה ונערה. ניתן לדמות אותן לַכלים הנרכשים בקורסי עזרה ראשונה, שעל אף היותם בסיסיים, יש ביכולתם להציל חיים. הקורס מבוסס על העובדה העולה מן המחקרים, שעל פיה רוב התקיפות המיניות מבוצעים על-ידי אנשים הקרובים לנו. בקורס המשתתפות לומדות אסטרטגיות אפקטיביות על-מנת לטפל במצבים שבהם האדם שאינו מכבד את הגבולות שלנו הוא בן-זוגנו, בן משפחתנו או כל אדם אחר המוכר לנו. אחד הדגשים החשובים בסדנא, והיעיל בהצבת גבול מול מכרים, הוא חשיבותן של מיומנויות עימות מילולי אסרטיבי והצבת גבולות פיזיים ורגשיים ברורים בכדי לסייע לנשים ולנערות להימנע ממצבי סיכון ולעצור אותן בשלביהן המוקדמים ביותר. היבט זה כולל תרגול מיומנויות של אי-הסלמה וחשיבותו של כלי זה בהרגעת הרוחות, ובהפחתת רמת האלימות בסיטואציה נתונה.




מה מיוחד ב"חופש לבחור"?


הקורס מחזק את הביטחון העצמי ומצייד את המשתתפות במגוון עשיר של מיומנויות פיזיות, מנטאליות ורגשיות תוך בחינה חווייתית של מושגים כמו מרחב אישי, הטרדה, הצבת גבולות, שימוש בקול ועוד. כל זאת נעשה באמצעות מעגלי שיח ושיתוף, משחקי תפקידים, הדגמות ותרגול פיזי. דגש מיוחד ניתן ליצירת אווירה חיובית ותומכת, המעודדת את המשתתפות להתחבר לתכנים מהמקום האישי שלהן, באופן מעשי ופרקטי, ומאפשרת לכל משתתפת להעלות דילמות ואתגרים מחייה ומסביבתה הקרובה ולקבל תמיכה ומענה. הקורס מועבר על ידי מדריכה מוסמכת של "אל הלב", תוך התאמה לצרכי המשתתפות. מסיבה זו, לרוב הקורס מתעסק הרבה יותר במצבים יום-יומיים הנמצאים בתחום "האפור" ומעניק יותר כלים המותאמים להגנה עצמית בתחום זה.




האם אני צריכה להיות בכושר גופני טוב?


הקורסים ידידותיים לנערות ונשים במגוון רחב של מצבים גופניים ובריאותיים.




לאיזה קורס יותר כדאי לי להרשם? "אימפקט" או "החופש לבחור"?


עמותת אל הלב משקיעה את מירב המאמצים בהכשרת הצוות וברמת האיכות של כל סוגי הקורסים אותם היא מעבירה. בשני הקורסים תוכלי לקבל מענה רחב וארגז כלים למגוון סיטואציות הנמצאות על הסקלה של הפרת גבולות אישיים. הבחירה לאיזה קורס להרשם היא מאוד אישית, אנו מציעות לך לקרוא על שני הקורסים ולבחון איזה מהם יתאים לך כרגע יותר בנקודה זו של חייך, במידת הצורך את מוזמנת להתייעץ איתנו ולקבל עזרה בקבלת ההחלטה. אם יש ביכולתך, אנו ממליצות להרשם לשני הקורסים, כל אחד מהם נותן ארגז כלים שונה ושניהם ביחד, מרחיבים את חופש הבחירה ויכולות ההתמודדות עם מגוון רחב יותר של מצבים, בד בבד עם חיזוק תחושת הבטחון האישי כשאת בגפך ובתוך מערכות יחסים. כמו כן, אל הלב מציעה מחיר מיוחד למי שנרשמת לשני הקורסים.




למי הקורס מתאים?


הקורס מיועד לכל נערה מגיל 11 ולכל אישה באשר היא, המעוניינת לקבל כלים יעילים להגנה עצמית. הקורס אינו מחליף ידע או כלים קודמים אלא בא להוסיף על ארגז הכלים הקיים ולאפשר למשתתפת לבחור באסטרטגיה המתאימה לה ולסיטואציה בה היא נמצאת.




האם הקורס מתאים למי שעברה תקיפה מינית?


לרבות מהמשתתפות שחוו על בשרן אלימות במשפחה, תקיפות מיניות או טראומות אחרות, העיסוק בתכנים ותרגול הטכניקות הן חוויות בעלות כוח ריפוי ועוצמה. יתר על כן, הצוות רגיש במיוחד לנושאים של התעללות ואלימות לסוגיה. מדריכות העמותה עוברות תהליך הכשרה ממושך ומעמיק, ומספקות סביבה תומכת ובטוחה מבחינה נפשית ופיזית עבור המשתתפות ובכך מאפשר להן לחזק את ביטחונן העצמי, לשכלל את מיומנויותיהן ולהגדיל את תחושת העוצמה האישית שלהן.