אימפקט

הגנה עצמית מעצימה נגד תקיפות מיניות

הקורס עוסק במניעת אלימות מינית ומוגדר על ידי משתתפות רבות כחוויה עמוקה ועוצמתית, שיש לה השפעה על כל תחומי החיים.

הלמידה כוללת תרגול אינטנסיבי של סימולציות מול תוקף מדומה הלבוש בחליפת מגן מיוחדת.

"אימפקט" זו הזדמנות לחוות את מלוא העוצמה הטמונה בקולך ובגופך. 

זוהי אחת המתנות הכי טובות שתוכלי להעניק לעצמך!

בין תכני הקורס: 

 • הצבת גבולות מילוליים ואסרטיביות בכל תחומי החיים

 • טכניקות פיזיות יעילות המותאמות במיוחד לגוף האישה

 • התנסות במלוא העוצמה במשחקי תפקידים מול מדריך המגלם דמות של תוקף, זר או מוכר. 

 • מיומנויות אי הסלמה במגוון רחב של מצבים בלתי רצויים - מהטרדות רחוב ועד מקרי תקיפה מינית

 • פיתוח שפת גוף בוטחת ושימוש יעיל בקול, המסייעים בקבלת עזרה ומשפרים יכולת הרתעה.

לפרטים נוספים והרשמה לקורס שלחו לנו הודעה:

תאריכי קורס אימפקט לנשים 2021-2022

| 17:00-21:30

| 09:30-14:00

יום ה' 

יום ו' 

כפר סבא
4 מפגשים

 

מרץ

06

| 17:00-21:00

| 09:00-13:00

יום ה' 

יום ו' 

ירושלים
4 מפגשים

 

מרץ

03

סדנת אימפקט למטיילות

17:00-21:00 | חד-פעמי

יום ד'

אפריל

תל-אביב

06

17:00-21:00 | 4 מפגשים

ירושלים

יום ג'

מאי

24

4 מפגשים בני 4 שעות

משך הקורס

נשים: גיל 18 ומעלה

נערות: גיל 11 ומעלה

10-15 משתתפות

הזדמנות לתרגול הכלים הנלמדים בסימולציות מול תוקף בחליפת מגן

מתאים לכל רמה של כושר גופני

*ישנם מצבים פיזיים ונפשיים שדורשים ראיון קצר ובדיקת התאמה

צוות המורכב ממדריכות ומדריכים

צוות מקצועי

מה זה אימפקט?


אימפקט היא סדנה ייחודית לנשים ולנערות בנושאי ביטחון אישי, אסרטיביות והגנה עצמית, ומהווה חלק מהותי במערך תוכניותיה של עמותת אל הלב העוסקות במניעת הפרת גבולות רגשיים ופיזיים, תקיפות מיניות וסוגים אחרים של אלימות בין-אישית על רקע מגדרי. הסדנאות מועברות בארה''ב בהצלחה מרובה למעלה מ-50 שנה וצוות אל הלב קיבל את הכשרתו ישירות מאנשי אימפקט בשיקגו ואוהיו ומצוי בפיקוחם. כנציגות הישראלית של התוכנית אנו חשות אחריות רבה ומחוייבות לסטנדרטים הגבוהים ביותר כלפי תלמידותינו. לשמחתנו, מדווחות מאות בוגרות הסדנה בארץ כי הקורס הוא חוויה אינטנסיבית, מרגשת ומעצימה ביותר שחוללה שינוי מהותי באורחות חייהן.
במה שונה אימפקט מקורסי הגנה עצמית אחרים?


 • הזדמנות לחוות במקום לדמיין

  הרבה נשים מדמיינות כיצד יגיבו במקרה מציאותי של תקיפה מינית או שהן משוכנעות כי יקפאו ולא יצליחו להגיב.

  מסיבה זו הרבה נשים מקריבות בחיי היום-יום אחד משני עקרונות חשובים: "בטחון" או "חופש" (בחירה לנוע בחופשיות ללא יכולת אמיתית להגיב במידה וקורה משהו או במילים אחרות - "הסתמכות על מזלן", או בחירה בשמירה על בטחונן ע"י מניעת החופש האישי כמו לדוגמא "ללכת בשעות החושך לבד")

  במהלך השיעורים נעשה שימוש רב במשחקי תפקידים וסימולציות כדי להתנסות במצבים של הפרת גבולות פיזיים ושאינם פיזיים, על-ידי זרים ועל-ידי אנשים מוכרים וקרובים לנו כאחד. בתרחישים אלו, ניתנת לכל אחת מהמשתתפות הזדמנות לחוות בסביבה בטוחה מה קורה בגופה בזמן אמת וללמוד להגיב ממצב זה.

  השיעורים מועברים על ידי מדריכה שמלווה את הקבוצה, ומדריך נוסף המגלם את התוקף, המלמדים את המשתתפות להגן על עצמן במצבי לחץ, ובכך מגבירים את סיכוייהן להתמודד באופן טוב יותר עם מגוון מצבים בלתי רצויים, ובכך לתמוך בהגברת החופש והבטחון בחייה של המשתתפת.
 • לימוד ותרגול טכניקות הגנה עצמית המותאמים למבנה הגופני והרגשי של אישה

  כנשים, גדלנו לצפות וללמוד שיטות לחימה גבריות, המותאמות לסוגי אלימות הנפוצים בין גברים. שיטות לחימה אלו לא תמיד מהוות יתרון בסוגי האלימות המופנים כלפי נשים. סדנת אימפקט מבקשת להתמקד במקורות העוצמה הטבעיים של נשים ונערות, ומהווה הזדמנות נדירה וייחודית עבורן לגלות ולהתנסות במשאבים האדירים הטמונים בהן.
 • מחוייבות להנהגה נשית

  סדנת אימפקט משקפת נאמנה את מחויבותה של עמותת אל הלב למרחב לימודי שבו יש נשים בעמדות המפתח וההנהגה.
 • שיתוף פעולה על מנת למנוע אלימות ולתמוך בשורדות

  סדנאות אימפקט מהוות חלק חשוב מאין כמוהו בתהליך הרחב ליצירת שינוי חברתי, צמצום ומניעת אלימות ועידוד תהליך ההחלמה של שורדות טראומה מינית. פעילויותיה של עמותת אל הלב, כמו יתר ארגוני האימפקט ברחבי העולם, נועדה ליצור מחוייבות של החברה כולה, גברים ונשים כאחד, להגברת מידת בטיחותן של נשים ונערות ולהתנגדות לאלימות באשר היא. זו אחת הסיבות שחשוב כל כך שגברים משמשים כתוקפים (מדריכים בחליפות) בקורסי אימפקט. המסר שנשים מקבלות מכך הוא שאם גבר תוקף אותך בדרך שתוקף אימפקט מחקה, זכותך להגן על עצמך. הוא מבקש להראות למשתתפת איזו עוצמה טמונה בה וכמה חזק היא יכולה להלחם בכדי לשמור על עצמה.

  התוקף הוא גבר שמחוייב בעצמו למאבק באלימות נגד נשים, תומך בזכותן של נשים להגן על עצמן וקורא למשתתפת בקורס להיות גאה בכוחותיה.
האם אני צריכה להיות בכושר גופני טוב?


לכל אישה, ללא קשר לרמת הכושר הגופני שלה, יש את היכולות להגן על עצמה, כמו גם להשתתף בקורס אימפקט. את יכולה לדעת אם ביכולותייך להשתתף בקורס בכך שתשאלי את עצמך שלוש שאלות: האם את מסוגלת לעבור ממצב של ישיבה לעמידה ללא עזרה? האם את מסוגלת לעלות גרם מדרגות ללא תמיכת מעקה? האם את מסוגלת לרוץ לענות לטלפון שמצלצל בקצה השני של חדר גדול? אם ענית "כן" לכל השאלות האלו, ביכולותייך להשתתף בקורס אימפקט!
למה מבנה הקורס כל-כך מרוכז?


רוב הלמידה בעידן המודרני היא למידה שכלית, ומעט מאוד מוקדש ללמידה גופנית. במצבים של איום גופני ורגשי, כפי שקורים בתקיפות מיניות לסוגיהן, המנגנון המוחי יורד לרמת האינסטינקטים, ואיזור החשיבה אינו נגיש ליישום. מסיבה זו, הקורס בנוי באופן שמתרגל למידה גופנית חווייתית, וזה מתאפשר רק במבנה הקורס הנוכחי. דבר נוסף שמבנה הקורס מאפשר הוא בנייה הדרגתית של יכולות התגובה במצב איום, ולכן ההגעה לכל המפגשים הינה משמעותית לחוויית הלמידה.
הסטטיסטיקה מראה שרוב התוקפים מוכרים, האם הקורס מתייחס לסטטיסטיקה הזו?


סדנאות אימפקט מבוססות על העובדה העולה מן המחקרים, שעל פיה רוב התקיפות המיניות מבוצעים על-ידי אנשים הקרובים לנו. שיטת אימפקט מלמדת אסטרטגיות אפקטיביות על-מנת לטפל במצבים שבהם האדם שאינו מכבד את הגבולות שלנו הוא בן-זוגנו, בן משפחתנו או כל אדם אחר המוכר לנו. אחד הדגשים החשובים בסדנא, והיעיל בהצבת גבול מול מכרים, הוא חשיבותן של מיומנויות עימות מילולי אסרטיבי והצבת גבולות פיזיים ורגשיים ברורים בכדי לסייע לנשים ולנערות להימנע ממצבי סיכון ולעצור אותן בשלביהן המוקדמים ביותר. היבט זה כולל תרגול מיומנויות של אי-הסלמה וחשיבותו של כלי זה בהרגעת הרוחות, ובהפחתת רמת האלימות בסיטואציה נתונה: שימוש נכון בקול; מה ואיך לומר, ולא פחות חשוב, מה לא לומר כדי לא להגיע להסלמה.
האם הקורס יכול להפוך אותי לתוקפנית או חשדנית לגבי הסביבה?


בעקבות הלמידה המאפיינת את הקורס, במהלך הקורס, ובין המפגשים יש עוררות גבוהה של מערכת העצבים וזה גורם להעצמה של רגשות ורמת עירנות גבוהה כלפי הסביבה. מדובר בתהליך טבעי ורצוי. לאחר הקורס, מתרחשת "שקיעה" הדרגתית של הכלים במערכת העצבים והעוררות הגבוהה כלפי הסביבה מתמתנת. התוצאה היא שהנשים יוצאות מהקורס הזה מחוזקות, בטוחות בעצמן ועם סט של כלים נגד תקיפה מינית שאין שני לו. הן לא יוצאות מהקורס אגרסיביות יותר, אלא אסרטיביות יותר. לא אלימות יותר אלא מוכנות יותר. לא גבריות יותר אלא בטוחות יותר בנשיות שלהן, וביכולתן להביא את עצמן לעולם כפי שהן.
לאיזה קורס יותר כדאי לי להרשם? "אימפקט" או "החופש לבחור"?


עמותת אל הלב משקיעה את מירב המאמצים בהכשרת הצוות וברמת האיכות של כל סוגי הקורסים אותם היא מעבירה. בשני הקורסים תוכלי לקבל מענה רחב וארגז כלים למגוון סיטואציות הנמצאות על הסקלה של הפרת גבולות אישיים. הבחירה לאיזה קורס להרשם היא מאוד אישית, אנו מציעות לך לקרוא על שני הקורסים ולבחון איזה מהם יתאים לך כרגע יותר בנקודה זו של חייך, במידת הצורך את מוזמנת להתייעץ איתנו ולקבל עזרה בקבלת ההחלטה. אם יש ביכולתך, אנו ממליצות להרשם לשני הקורסים, כל אחד מהם נותן ארגז כלים שונה ושניהם ביחד, מרחיבים את חופש הבחירה ויכולות ההתמודדות עם מגוון רחב יותר של מצבים, בד בבד עם חיזוק תחושת הבטחון האישי כשאת בגפך ובתוך מערכות יחסים. כמו כן, אל הלב מציעה מחיר מיוחד למי שנרשמת לשני הקורסים.

לפרטים נוספים והרשמה לקורס שלחו לנו הודעה: