סיפורי הצלחה

"ככה השפיע עלי קורס הגנה עצמית מעצימה של אל הלב"

"לאחר השתתפותי בקורס "החופש לבחור" הצלחתי להגיד לקולגה במקום עבודתי שההערות שלו כלפי לא מתאימות. האמת היא שממש חששתי מאיך שיגיב, למרבה ההפתעה הוא קיבל בהבנה והתנצל. הייתי ממש גאה בעצמי!"

"תמיד פחדתי שאם יתקפו אותי אני פשוט אקפא ולא אצליח להשתמש בכלים שלמדתי, אחד הדברים שהכי היו לי משמעותים בקורס היא ההבנה שגם אם אקפא יש לי מה לעשות ויש כלים להתמודד ולצאת מהקיפאון."

"הבת שלי בת 5 עברה קורס בטיחות אישית לילדים.

אתמול היא סיפרה לי שחברה מהגן אמרה לה משהו לא יפה והיא ענתה לה כמו שלמדה בקורס: "לא אכפת לי מה תגידי, אני יודעת שאני שווה". היא אפילו היא לא זכרה מה הדבר "הלא יפה" שהחברה אמרה לה, רק שמחה לספר לי שידעה מה לענות לה"

"אתמול בלילה הלכתי עם חברה בתל אביב לכיוון תחנת האוטובוס. לפתע בחור מסומם התחיל ללכת אחרינו ולצעוק לנו הערות מיניות. ניסינו להתעלם, אך הוא הגביר את הקצב והתחיל לרדוף אחרינו. הבנתי שהבחור רוצה לפגוע בנו ולא יעזוב אותנו. עצרתי, הסתובבתי וצעקי כמו שלמדתי בקורס ב"אל הלב": תעזוב אותי! תתרחק ממני עכשיו!

הוא המשיך להתקדם עד שהיינו ממש פנים מול פנים, ואז הוא התחיל להוריד את המכנסיים. הבנתי שהאזהרות שלי לא עזרו ושאני צריכה להגיב בכלים הפיזיים שלמדתי. הורדתי את התיק והייתי מוכנה להגיב. פתאום מישהו ששמע את הצעקות שלי הגיע ועמד לידי. שנינו צעקנו על הבחור והזהרנו אותו שלא יתקרב. לבסוף, הצלחנו להבריח את הבחור.

הבנתי שהמקרה הזה יכול היה להיראות אחרת לחלוטין, בזכותכן מנעתי אסון נורא, ואני מודה לכן על כך מאוד!"

מהו הקו החם של אל הלב?


הקו החם של אל הלב הוא קו הנועד לשתף סיפורי הצלחה של כאלו שהצליחו לעצור או למנוע פגיעה מינית.
למה חשוב לנו לתעד סיפורי הצלחה?


מדי יום אנו נחשפים לסיפורי הזוועה של א-נשים, נוער וילדים אשר עברו פגיעה מינית. התקשורת בוחרת לדווח לנו ולהעמיד בקידמה את אותם סיפורים שהסתיימו בפגיעה ואת השלכותיה. התמונה המצטיירת מסיפורים אלו היא עגומה וצובעת את מציאות חייהן של נשים ונערות במיתוסים נפוצים שאנו פוגשות בקורסי ההגנה העצמית שאנחנו מעבירות: אם מישהו החליט לתקוף לקורבן אין שום סיכוי כנגדו. תוקף הוא "סופרמן" שאין אפשרות לתנגד לו. המין הנשי מטבעו חלש יותר מהמין הגברי ונתון לחסדיו. רק אכיפה וענישה יכולים למנוע מפוגעים לפגוע. צריך "לחנך" את הגברים איך להתנהג לנשים. כמו כן, אי האמון בין המינים גובר, והופך את שני הצדדים לקורבנות של מה שמכונה כיום "תרבות האונס". אנו באל הלב, יודעות כי סיפורי ההצלחה של א-נשים, נערות וילדים שהצליחו להגיב ולמנוע את הפגיעה הם רבים יותר. למעשה, אם התקשורת הייתה מספרת את הסיפורים הללו, המציאות הייתה נצבעת בצבעים של יכולת ותקווה, ומהווה השראה עבור א-נשים רבים.
מהו סיפור הצלחה?


סיפור הצלחה מביא לנו השראה להתמודדות עם אתגרים דומים. כאשר אנו מחברות אותם לעשייה של אל הלב, תמיד נמצא בהם את אחד מחמשת העקרונות להגנה עצמית שאנחנו מלמדות בקורסים שלנו: לחשוב - לצעוק - לברוח - להגן - לספר -
האם רק בוגרות הקורסים שלכן יכולות לשתף סיפורי הצלחה?


ממש לא! הכלים להגנה עצמית נמצאים אצל כל אחת מאיתנו! בקורסים שלנו אנחנו מנגישות למשתתפות את הכלים הנמצאים בגופן שלהן, אך כמעט תמיד, לכל אחת כבר יש גישה לכמה כלים שכבר עובדים עבורה. אם לא עברת קורס שלנו, אך יש לך סיפור הצלחה לשתף, נשמח שתשתפי אותנו ותהווי השראה נוספת לרבות אחרות.